En personlig redovisningsbyrå för dig som arbetar i kreativa branscher

MA Nyköping hjälper småföretag inom till exempel musik, tv, design, kultur och media. Vi anlitas av mer än 400 företag, från nystartade enskilda firmor till större etablerade företag.

HUR KAN VI HJÄLPA DIG?

Vi anlitas av kreativa småföretag i hela Sverige

Det spelar ingen roll var i Sverige du driver ditt företag. Det har inte heller någon betydelse om du har enskild firma eller aktiebolag. Vi gör ditt liv som företagare enklare, och hjälper dig att lyckas.

BOKFÖRING OCH EKONOMI



Du får hjälp med det praktiska

MA Nyköping ser till så att allt praktiskt fungerar. Vi sköter den löpande bokföringen och håller i kontakten med myndigheterna. Du som kulturarbetare eller medieprofil är trygg i att alla skatter betalas i tid och att ditt företag sköts exemplariskt. Och, inte minst: Du frigör tid till ditt kreativa yrke och koncentrerar dig på vad du är bäst på.

Vi gör vardagen enklare för kreativa småföretag

MA Nyköping har nästan 20 års erfarenhet av ekonomiska tjänster för företag inom kultur och media. Vi är specialister på att underlätta vardagen för kreativa småföretag.

En personlig kontaktperson

Du som anlitar MA Nyköping får en kontaktperson som du alltid kan vända dig till. Din kontaktperson blir väl insatt i din verksamhet och ser till så att du får smidig och effektiv hjälp.

yvonne-sallstrom

Byråansvarig

Telefon: 0735-227045
E-post: yvonne@manykoping.se

Yvonne Sällström

erika-alund

Verksamhetsansvarig

Telefon: 0735-22 70 44
E-post: erikaa@manykoping.se

Erika Ålund

malin-andersson

Ägare och marknadsansvarig

E-post: malin@manykoping.se

Malin Andersson

hannele-fogel

Telefon: 0735-227047
E-post: hannele@manykoping.se

Hannele Fogel

helena-gahnertz

Telefon: 0735-22 70 46
E-post: helena@manykoping.se

Helena Gahnertz

Maria-Karlsson

Telefon: 0735-227041
E-post: maria@manykoping.se

Maria Karlsson

karinjohansson

Telefon: 073 522 70 49
E-post: karin@manykoping.se

Karin Johansson

Christine_Wiberg

Telefon: 073 522 70 48
E-post: christine@manykoping.se

Christine Wiberg

anette-sundstrom

Telefon: 073 522 70 42

E-post: anette@manykoping.se

Anette Sundström

carola-oberg

Telefon: 073 522 70 43
E-post: carola@manykoping.se

Carola Öberg

Ett starkt nätverk

MA Nyköpings medarbetare har mycket goda kunskaper om bokföring och ekonomisk redovisning. Vi har också ett nära samarbete med jurister, banker, försäkringsmäklare och revisionsbyråer. Vi hjälper dig i din unika situation.

Hur kan vi hjälpa dig?

Fyll i dina uppgifter så kontaktar vi dig för en genomgång av MA Nyköpings tjänster.